Urządzenia UTM Cyberoam zabezpieczą każdą sieć firmową

Urządzenia UTM Cyberoam zabezpieczą każdą sieć firmową

Internet w tym momencie staje się potrzebny w prowadzeniu organizacji. Niezależnie od rozmiaru każda firma korzysta z co najmniej jednego komputera podłączonego do sieci. Pecety bardzo optymalizują działanie przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, usprawniona jest wymiana danych między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. W bieżącej chwili nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia z Internetem. Niestety razem z rozwojem Internetu sukcesywnie rozbudowują swoje starania cyber przestępcy. O ile do zapewnienia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość osoby w tym zakresie o tyle właściciel firmy powinien kompleksowo zabezpieczyć swoją sieć nowatorskimi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM Cyberoam.

Bezpieczeństwo sieci

Każdy przedsiębiorca powinien zadbać o wymagany poziom doświadczenia swoich pracowników w dziedzinie bezpiecznego poruszania się po sieci. Najpopularniejszymi zagrożeniami kierowanymi w przedsiębiorstwa są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na sprzęcie komputerowym w przedsiębiorstwie. W tej chwili hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły profesjonalistów, którzy posiadają kolosalną wiedzę i fundusze. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo poważne. Popularną drogą jaką złośliwe oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach udają zaufane agencje takie jak banki, dostawca wody. Dlatego opłaca się zainwestować w urządzenia UTM, które są odporne na zaawansowane ataki hakerów. Ponadto opłaci się opracować dobrą politykę bezpieczeństwa jaka będzie obowiązywać na terenie firmy. Kanon bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie szerogowe zabezpieczenia jak stosowanie zaawansowanych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co kwartał jak również profesjonalne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Teraz opracowanie stosownej i rzetelnej polityki bezpieczeństwa jest dużo łatwiejsze niż niegdyś, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

Urządzenia UTM Cyberoam

urządzenia UTM CyberoamUrządzenia UTM Cyberoam dają pewność wysokiej ochrony danych informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. Urządzenia UTM Cyberoam są zdaniem profesjonalistów z dziedziny zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są obszerne to zabezpieczają sieć przedsiębiorstwa na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM Cyberoam zabezpieczają sieć już od poziomu odbierania i wysyłania sygnału fizycznego, poprzez zagwarantowanie ochrony przesyłania pakietów danych szyfrując je, aż po warstwę aplikacji, odpowiedzialną za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie narzędzia takie jak: Weeb filter, application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam,IPS oraz moduł odpowiedzialny za raportowanie. Jak widać dzięki jednemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego mamy wiele funkcjonalności, które wszechstronnie zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne przedsiębiorstwa.

VPN router

Fundamentalnym modułem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg ważnych funkcji. To dzięki niemu można zagwarantować bezpieczeństwo zasobów informatycznych niezależnie od miejsca przebywania użytkownika. Aktualnie przedsiębiorstwa rozwijają się w sprawny sposób. Pracownicy potrzebują dostępu do danych firmy w podróżach służbowych jak również niejednokrotnie dostępu zdalnego z mieszkania. VPN router zapewnia ochronę przed wyciekiem haseł jak również zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do haseł dostępu. Dodatkowo moduł ten odpowiada za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem wirusów, robaków, spamu, koniów trojańskich, włamań dzięki czemu chroni sprzęt komputerowy i sieć oraz globalnie ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z urządzeń mobilnych

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować...