Szamba betonowe – akcesoria

Prawie każdy budynek, który nie ma możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji musi posiadać bezodpływowy zbiornik. Przeznaczony on jest do gromadzenia ścieków. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu gromadzenia deszczówki bądź innych cieczy. Szamba betonowe są obecnie powszechne i popularne.

Szamba betonowe

Szamba betonowe są idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zbiorniki na ścieki komunalne. Obecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do gromadzenia deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie.

Producenci szamb betonowych większości stosują najwyższą klasę żelbetonu zagęszczonego B – 25 jak i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet, jest to gwarancja, że szamba betonowe będą miały długo służyć właścicielowi. Pierwszym etapem w produkcji tego produktu jest wykonanie odlewu betonowego oraz zastosowanie odpowiednich preparatów, które zakleją pory oraz wykonanie odprężenia materiału. Etap drugi obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany i sprawdzana jest jakość produktu.szamba betonowe

Cały proces gwarantuje klientowi stu procentową szczelność i trwałość przez lata. Po montażu u klienta szambo przykrywane jest specjalnie wykonaną płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio zaizolowana. Przeprowadza się taki zabieg aby obniżyć ryzyko wsiąkania wody gruntowej do szamba.

Do transportu i montażu zbiornika potrzebny jest profesjonalny sprzęt budowlany. Producent szamb betonowych musi takowy posiadać w swoich placówkach. Szamba betonowe ze względu ma swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelność są bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami. Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować nawet w gruncie o wysokim poziomie wód. Kolejną ciekawostką jest fakt, że szamba betonowe są masywne. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. Dobrze wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat. Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto poprosić producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

Czujnik wypełnienia szamba

Dzięki takiemu czujnikowi nigdy nie doświadczy się zjawiska wylewających się fekalii. Jest to bardzo nieprzyjemne i wręcz obrzydliwe doświadczenie. Takie zaskoczenie może być bardzo uciążliwe, jeśli jest święto bądź niedziela i nie koniecznie dojedzie do nas szambiarka. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed przepełnieniem zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiemu czujnikowi można uniknąć przepełnienia szamba. Ciecz w zbiorniku po osiągnięciu ustawionego poziomu alarmowego, powoduje uruchomienie sygnału akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu poziomu wody można spokojnie zdążyć z zamówieniem szambiarki.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować...